kartouzská kočka

Logo

 

 

Standard a povaha

Kartouzská kočka je nenáročná, mazlivá a přátelská. Pro svoji klidnou povahu je vhodná k dětem. Nepřítomností svého páníčka nijak netrpí, většinu svého času, kdy je doma sama totiž prospí.

Kartouzská kočka musí být rozdílná oproti ruským a britským modrým kočkám. Křížení těchto plemen je nežádoucí. Mají označení CHA.

Je to středně velká kočka. Tělo má masivní, pevné, se širokou a dobře vyvinutou hrudí. Nohy v dobrých proporcích k tělu. Hlavu má v základně širokou, s dobře vyvinutými tvářemi a širokým, rovným nosem. Nesmí mít vystupující bradu.

Plné tváře dávají hlavě tvar obráceného lichoběžníku. Uši má středně velké, posazené vysoko, ale ne přímo na temeni lebky. Oči jsou velké, ne však kulaté, živé, barvy žlutooranžové.

Nesmějí mít stopy zelené barvy, zelený odlesk ani vybledlou barvu, jejich barva musí být co nejčistší.

Ocas je středně dlouhý, přiměřený k tělu, na konci lehce zakulacený a porostlý stejnou srstí jako tělo. Srst je lesklá, hustá, podobná vlně a nesmí těsně přiléhat, musí odstávat jako u vydry. Může mít všechny odstíny modré, ale přednost se dává světle šedomodré barvě.

Mezi barvou podsady a krycí srstí nesmí být rozdíl. Srst je zdvojená, což způsobuje její lehké odstávání. Srst nesmí mít nahnědlý odstín, žíhání nebo tiking. Musí být zcela jednotná a nesmí obsahovat bílé chlupy, které jsou závadou.